HASTASIYIM AMA BU TUZAK SARMADI BEN

by Almura
HASTASIYIM AMA BU TUZAK SARMADI BEN

Hayatınızda bir kadın için ben bu kadına hastayım cümlelerini kullandınız mı? Ben kullandım,hatta birkaç kadına birden. İşte bunlardan biri Julia Roberts… Pretty Women filmini seyrettiğim günden beri ben ona hastayım. O gülüşü beni benden alıyor. Ve işte yeni filmiyle karşımızda..

Money Monster yani para tuzağı nihayet gösterime girdi. Daha doğrusu Londra’da girdi ve yavaş yavaş Türk sinemalarına doğru yaklaşıyor.

Bu yıl 69.cusu yapılan Cannes film Festivalinin yarışma dışı gösterimler ölümünde yerini aldı. Grand Theatre Lumiere salonunda gösterildi. Gösterildi gösterilmesine ama etkisi son derece sönüktü. Bugüne kadar iki Oscar almış olan Jodie Foster yönetmen koltuğunda oturuyor. Ve Para tuzağı filmiyle dördüncü uzun metraj işine imza atıyor. $30.000 000 dolar bütçesi olan ve Amerika Birleşik Devletler’de çekilen film şu ana kadar yaplan prodüksiyonlar arasında en pahalı işlerden biri. Hem prodüksiyon hem kast bir hayli pahalı.

Üstelik Foster, Cannes’da gerçekleştirilen özel bir forumda kadınların sinemadaki varlığı üzerine önemli kelamlar etti. Peki, bu özellikler Money Monster’ı, eleştirdiği kuyuya düşen bir Hollywood yapımı olmaktan kurtarıyor mu? Maalesef hayır!

Film kapitalizmin en büyük gediği olan, insan faktörünü her açıdan sıfıra indirgeme temasından yola çıkıyor. Borsa yatırımcılığının bireysel pratikte yol açabileceği faciaları anlatmaya çalışan film oldukça vasat.

Bir Wall Street simsarı düşünün.Ekonomi şovu sunan Lee rolünü George Cloney canlandırıyor. Bana göre parmak arası terliklerle yer aldığı kahve reklamında bile daha etkin bir performans sergiliyor. Film sık sık medyada yer alan spekülasyon yaratma ve ortalık karıştırma şovuna göndermeler yapıyor.

Julia Roberts,canlandırdığı reji yönetmeni Petty Fenn performansıyla başarılı. Ama rejide yaşanan durağanlık onun oyunculuğunu da fazlasıyla etkiliyor. Kyle rolünde izlediğimiz Jack O’Connell bir kişinin nasıl delirtilebileceğini ve mağdurluktan terörist olup nasıl esip gürleyebileceğini ve gündelik hayatımızda sık sık rastladığımız insan psikolojisini bize en iyi o aktarıyor.

Düşünsenize! Günde 10 saat çok yoğun bir tempoyla çalışıyorsunuz ve bu para bir gece içinde sıfırlanıp yok oluyor…Ne hissederdiniz? Film ülkemizde Para tuzağı adıyla mayıs sonunda vizyona girecek. Eğer beklentinizi çok yüksek tutmazsanız, zaman doldurmak için idare eder.

ŞU DİREK DANSINI YAPAMADIM YA!

Billboard Müzik Ödülleri”nin bu sene en çok konuşulan ismi Britney Spears oldu. Direk dansıyla Billboard Müzik Ödülleri”ne damgasını vurdu.

Britney Spears bugüne kadar hit olan şarkılarını seslendiri gecede seksi kırmızı kostümü, ve direk dansıyla müthişti. Nerden mi biliyorum, kıskançlıktan gösterilen tüm haberleri izledim…Eleştirmeye çalıştım ama kadın iyiydi yahu! Ayrıca geçen yıllarda kilosu için konuşan herkes karaları bağladı oturdu. Çünkü inanılmaz bir fiziğe kavuşmuştu.

CELİNE DİON HERKESİ AĞLATTI.

4 ay kadar önce hem eşini hem kocasını kaybeden Dion, uzun zaman sonra ilk defa sahneye çıktı. Gecede Queen’in en sevilen şarkılarından ‘The Show Must Go On’ şarkısının cover’ıyla herkesi gözyaşlarına boğdu.

HAMAM HER ZAMAN KABUSUM OLMUŞUMDUR.

Hayatımda hiç hamama gitmedim. Çocukluğumdan beri hep çok korkmuşumdur. Kocaman kocaman kadınlar tarafıdan ezileceğimi düşünürüm hep. Niye bilmem ordaki kadınlar hep 185 beden sutyen giyerler gibi gelir, tıpkı fellini fimlerinde olduğu gibi.

İşte bizim Ryan Gossling’te Türk hamamına gitme gafletinde bulunmuş. Ryan Gosling, The Nice Guys filminin tanıtımı için rol arkadaşı Russel Crowe ile İngiltere’deki bir TV programına katıldı. Programda Türk hamamında yaşadığı oldukça ilginç bir anıyı paylaşan ünlü oyuncu, herkesi kahkahaya boğdu.

Rahatlamak için gittiği Türk hamamındaki tellağın kendisine masaj hareketleri yaptırırken, bir anda ağzına tanımlayamadığı bir şeyin değdiğini hissettiğini belirten Gosling, “Daha sonra ağzıma değen şeyin masörün kıllı göbeği olduğunu fark ettim. Bu, travmatik bir andı” dedi.

Ben gitmeden o travmayı yaşadım. Hele bunu duyunca daha da gitmem…

TOP